17.12.2012

Är du anmäld...

Till Vintermötet 12/13?

Om inte så tycker vi att du genast bör anmäla dig här

Varför tycker vi det?
Jo, det kommer bli ett fantastikt nyårsläger!
Inte vill du väl missa chansen att fira mässa med Biskop Jan-Olof Johansson, lyssna på en superspännande föreläsning av Torgny Tojje Wiren (Präst i Jönköping och författare av andaktsböckerna Under Ytan och Under Ytan 2).

Andra saker som vi tycker måste upplevas under ett VM är bland annat den fantastiska VM-låten, den spännande lägertidningen och sist men absolut inte minst alla gamla och nya vänner du kommer att träffa!

Fredrik Hollertz kommer att vara lägerpräst. I nivån Rookie (nivå 1) kommer Catarina Fondén vara undervisare och i nivån Artist (nivå 2) kommer Martin Lennartsson vara undervisare. Övriga undervisare kommer publiceras på arrangemangssidan